Flora

Stwórzmy listę roślin, wykaz tych jadalnych i tych trujących, tych, które nas wzmocnią lub wręcz przeciwnie. Podobnie jak w przypadku bestiariusza, tak i tutaj los wszystkich jest w Waszych rękach.

WYMOGI
─ nazwa
─ wygląd
─ działanie
─ zastosowanie

______________________________________________

DZIAŁANIE
Środek pobierany z wygotowanych płatków kwiatu ma charakter uspokajający i znieczulający osobę, której go podano, jednocześnie nie powodując utraty przytomności. Częściowo paraliżuje mięśnie, ale nawet przy wielkich dawkach nie zakłóca pracy żadnych ważnych organów. Senflaks zaczyna działać po czasie od trzydziestu do czterdziestu sekund od jego wprowadzenia do ciała drogą dożylną i oddziałuje na organizm pacjenta (lub ofiary) przez około cztery godziny. Istotną cechą neurotoksyny jest to, że zachowuje swoje właściwości nawet przez dziesięć lat, jeśli tylko przechowuje się ją w odpowiednich warunkach. Senflaks jest również silnym narkotykiem, a przy długim stosowaniu może wystąpić uzależnienie.
ZASTOSOWANIE
Substancja mąci umysł, przez co osoba pod jego wpływem może co najwyżej odpowiadać na proste pytania i jest niezdolna do większego wysiłku umysłowego. Jest to bardzo przydatna neurotoksyna w przesłuchaniach. Ten środek jest niekiedy stosowany do uśmierzania bólu przez uzdrowicieli.

5 komentarzy:

  1. - nazwa: Senflaks
    - wygląd: KLIK
    - działanie: Środek pobierany z wygotowanych płatków kwiatu ma charakter uspokajający i znieczulający osobę, której go podano, jednocześnie nie powodując utraty przytomności. Częściowo paraliżuje mięśnie, ale nawet przy wielkich dawkach nie zakłóca pracy żadnych ważnych organów. Senflaks zaczyna działać po czasie od trzydziestu do czterdziestu sekund od jego wprowadzenia do ciała drogą dożylną i oddziałuje na organizm pacjenta (lub ofiary) przez około cztery godziny. Istotną cechą neurotoksyny jest to, że zachowuje swoje właściwości nawet przez dziesięć lat, jeśli tylko przechowuje się ją w odpowiednich warunkach.
    - zastosowanie: Substancja mąci umysł, przez co osoba pod jego wpływem może co najwyżej odpowiadać na proste pytania i jest niezdolna do większego wysiłku umysłowego. Jest to bardzo przydatna neurotoksyna w przesłuchaniach. Ten środek jest niekiedy stosowany do uśmierzania bólu przez uzdrowicieli.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A i zapomniałam dodać, że Senflaks jest również silnym narkotykiem, a przy długim stosowaniu może wystąpić uzależnienie :)

      Usuń
  2. WĘŻOWNIK / KWIAT SZCZĘŚCIA [klik]
    Działanie: początkowo stymuluje wytwarzanie serotoniny i w efekcie działa pobudzająco. Następnie blokuje połączenia i sygnały nerwowe, a w następstwie występuje paraliż mięśni. Wprowadza w stan błogości, czasami powoduje halucynacje. Ostatecznie doprowadza do zablokowania dróg oddechowych i uduszenia w przeciągu pięciu minut od zatrucia.
    Kwitnie tylko w nocy.
    Zastosowanie: roślina stosowana zazwyczaj do otruć, jednak ma właściwości lecznicze, jeśli jej odpowiednie proporcje zostaną właściwie wyważone i ugotowane razem z wodą. Małe dawki kwiatu można wrzucać do alkoholu i w ten sposób potęgować upojenie.

    KWIAT GOJI [klik]
    Działanie: bardzo silny kwiat leczniczy. W jego łodydze i liściach płynie między innymi morfina, a w korzeniach znajduje się substancja podobna do antybiotyku.
    Zastosowanie: przede wszystkim leczenie oraz handel, ponieważ na ich wartość wpływa również rzadkość występowania.

    TOJAD/SAMOŻYJ [klik]
    Działanie: Promieniowanie nie zmiotło z powierzchni Ziemi tojadu, a wręcz wzmocniło go i uczyniło bardziej śmiercionośnym - akonityna, trucizna tojadu, powoduje zaburzenia czucia (drętwienie, mrowienie, uczucie zimna lub gorąca), halucynacje, kołotanie serca i bradykardię, ślinotok, a czasem nawet krwotok. Otępia, przyćmiewa zmysły.
    Tojad jest agresywnym kwiatem. Owija się wokół nogi ofiary i przebijając wysuwanym kolcem ciało wpuszcza truciznę prosto do krwiobiegu. Płatki tojadu mają tysiące małych haczyków, dzięki którym roślina nie traci przyczepności.
    Zastosowanie: Ich jedyna znana właściwość to trucizna. Mała dawka wystarczy do nasączenia dwudziestu grotów strzał, a cały kwiat do około sześćdziesięciu.


    Kolejna porcja c:

    OdpowiedzUsuń
  3. MOROWE DRZEWO
    Działanie:
    Wyciąg z żywicy drzewa rzekomo leczy nawet ze śmiertelnych chorób, ale pobranie z niego nawet próbki graniczy z cudem - drzewo rusza swoimi konarami a gdy trzeba, potrafi zabić ciekawskiego podróżnika poprzez owinięcie gałęzi wokół szyi i uduszenie go.
    Historia: Drzewo znane było jeszcze przed wojną, ale mało kto wierzył w jego istnienie. Dziś jest podobnie - każdy o nim słyszał, ale nikt go nie widział. Podania mówią, że wyrasta tylko na miejscu masakr, w których ginie mnóstwo ludzi - czerpie składniki witalne z ciał poległych i wzrasta do olbrzymich rozmiarów w bardzo krótkim okresie czasu. Jeśli nikt go nie zetknie, potrafi rosnąć całą wieczność.
    Zastosowanie:
    a) Wywar z żywicy
    Lekarstwo, które, choć brzydko pachnie, a smakuje jeszcze gorzej, potrafi wyleczyć z najgorszych ran i najcięższej choroby.
    b) Napar z liści
    Jest śmiertelnie trujący i sieje spustoszenie w organizmie ofiary, temperatura ciała szybko wzrasta, powodując ścięcie się białka w mózgu.

    OdpowiedzUsuń