Bestiariusz

Tutaj wrzucacie opisy stworzeń, które zamieszkują nasz kraj, które mogą, ale nie muszą stanowić zagrożenia dla człowieka. Dajcie się ponieść wyobraźni, ale myślcie też przyziemnie, pamiętajcie o tym, że Wasze postaci muszą jeść mięso jakichś zwierząt, że muszą mieć mleko lub coś na wzór konia, aby uprawiać pole.
Po prostu załóżmy, że niemal wszystkie zwierzęta sprzed III WŚ wyginęły, a jeśli się ostały to mniej lub bardziej zmutowane, a my tworzymy zupełnie nowy świat. 

WYMOGI
─ nazwa
─ wygląd
─ stosunek do człowieka
─ wykorzystanie przez człowieka

4 komentarze:

  1. Nazwa: Smilodon, Tygrys Szablozębny, Kot Szablozębny
    Wygląd: KLIK
    Historia: Radiacja nie wybiła do końca dzikich kotów Afryki, jednak wpłynęła na nie w sposób, którego nikt się nie spodziewał. Kod genetyczny tygrysów wszystkich podgatunków cofnął się o 10 tysięcy lat, by nadać osobnikom wygląd ich przodków. Większość zwierząt padła na skutek tych diametralnych zmian, jednak te najsilniejsze przetrwały, by móc się rozwijać. Ewolucję uwstecznioną przeszły wszystkie okazy na świecie w tym również tygrysy trzymane w ogrodach zoologicznych czy cyrkach. Po ucieczce zamieszkały dżungle na terenie całego kraju.
    Stosunek do człowieka: Smilodony trzymają się z dala od ludzkich siedlisk, preferując lasy tropikalne czy pasma górskie, jednak zdarzają się przypadki, gdy podchodzą do osad lub miast pędzone głodem.
    Wykorzystanie przez człowieka: Jako jeden z większych żyjących ssaków w kraju (waży około 300 kg, w kłębie ma od 1,5 m niekiedy do 2 m) futro smilodona jest nadzwyczaj cenne, a mięso mimo że twarde stanowi potężną dawkę białka. Przez to niektórzy mieszkańcy udają się na łowy, ale mało kto słyszał o powodzeniu misji. Istnieje jednak plotka, głosząca, że jest możliwa wspólna korelacja – przykładem miało być wykorzystywanie tygrysów do transportu w terenach górskich. Informacja ta nigdy nie została potwierdzona.

    + Dodałam historię, bo myślę, że też może być krótka notka o powstaniu gatunku ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nazwa: Pies, Czort, Barghest
    Wygląd: link klik
    Opis: Wysokie zwierzę, mierzące od 90cm do 110 cm w kłębie. Pozbawione sierści, zazwyczaj ślepe. Bardzo inteligentne - udaje słabe i wystraszone, będąc w rzeczywistości wytrzymałe i silne. Zwierzę stadne, z widocznie zaznaczoną i respektowaną hierarchią. Spotykane są na obszarach całej Polski.
    Stosunek do człowieka: Pojedynczy osobnik zazwyczaj będzie omijał człowieka lub wykazywał zainteresowanie daną jednostką, ale pozostaje nieufny. Stado na widok człowieka wzmaga czujność i bywa agresywne, jeśli stwierdzi zagrożenie. Najwięcej ataków odnotowano w okresie wiosennym, kiedy sfora opiekuje się młodymi.
    Wykorzystanie przez człowieka: Psa da się oswoić, także czasami wykorzystywany jest do obrony włości. Pozostaje jednak niezależny i odejdzie, jeśli będzie chciał. W przesądach ząb czorta ma za zadanie chronić i przynosić szczęście.

    Spokojnie można dodawać coś od siebie. c:

    OdpowiedzUsuń
  3. Nazwa: Wahyadrensis, żaba wawelska, potocznie wawelka.
    Wygląd: KLIK, KLIK.
    Występowanie: Największe skupisko żab wawelskich znajduje się w Krakowie, na bagnach otaczających ruiny Zamku Królewskiego na Wawelu. Gatunek ten ma swoje siedliska wzdłuż całej długości Wisły, ze szczególnym wskazaniem na miejsce położenia dawnego Tarnobrzegu i Torunia, Warszawę oraz Gdańsk.
    Opis: Płaz z rodziny żabowatych. Średniej wielkości zwierzę, w warunkach naturalnych osiągające nawet od 30 cm długości. Odmiana hodowlana jest mniejsza, ale łatwiejsza w utrzymaniu. Ubarwienie płaza, w zależności od zasolenia bądź czystości wody, przy której żyje jest od ciemno fioletowego do brązowego. Kwas, wydzielający się w ich płucach jest często wykorzystywany w przemyśle spożywczym.
    Stosunek do człowieka: Żaby wawelskie nie wykazują żadnego zainteresowania człowiekiem i nie są agresywne.
    Wykorzystanie przez człowieka: Z płuc wahyadrensisów są produkowane wszelkiego rodzaju słodziki oraz wytwarzane w fabryce w Wieliczce i rozprowadzane po terenie dawnej Małopolski drobne cukierki - wawelki.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za wszystkie gatunki :) Są dodane do Wikipedii

      Usuń